Ponosno objavljujemo nastavak priče o Čokoladnoj patroli, inovativnoj društveno odgovornoj akciji koja inspirira pojedince na djelovanje i promiče važnost očuvanja okoliša. Jedinstvena inicijativa Muzeja čokolade Zagreb, ove godine u suradnji s Osnovnom školom Ive Andrića i uz podršku prof. Dejana Nemčića, sada dobiva dodatnu dimenziju – cijelu akciju organiziraju i vode djeca iz 8. razreda kao dio predmeta Građanski odgoj.

Ovogodišnja akcija ima posebnu notu jer su je preuzeli učenici 8. razreda Osnovne škole Ive Andrića, koji su predano pristupili organizaciji, koordinaciji i provedbi. Patrola će se tako ove godine okupiti u Sopotu ispred Osnovne škole Ive Andrića i očistiti zelene površine kvarta oko škole i u njenoj blizini.

Ovaj korak predstavlja iznimno važan trenutak u razvoju Čokoladne patrole jer pokazuje kako se djeca aktivno uključuju u društvene inicijative i preuzimaju odgovornost za očuvanje svog okoliša. Predmet Građanski odgoj pružio je učenicima priliku da steknu praktično iskustvo u promicanju društvenih vrijednosti i brige o okolišu. Čokoladna patrola nas podsjeća da svaki pojedinac, bez obzira na dob, može doprinijeti rješavanju ovih izazova. Djeca iz 8. razreda Osnovne škole Ive Andrića pokazala su da su spremni preuzeti tu ulogu i inspirirati svoje vršnjake na djelovanje.

Dođite u Sopot ispred Osnovne škole Ive Andrića 19.10.2023. u 13:30 i pridružite nam se.