U okviru projekta Dječji tjedan (tema  STEM vještine) koji se u našoj školi realizirao od 2.10.2023. do 6.10.2023. sudjelovali su i učenici 6. razreda. Učenici su istražili različite metode množenja drevnih naroda. Prezentirali su svoje metode množenja te održali radionice (uz mentorstvo učitelja ) ostalim učenicima.
Učenici su množili dvoznamenkaste brojeve različitim metodama i glasali za metodu koja im se najviše svidjela.
Najviše glasova je dobila naša metoda pisanog množenja, zatim japanska metoda.
Uz temu vještina u STEM-u, došla je do izražaja i smisao učenja matematike  i kritičko mišljenje.
Učenici su postavljali  razna pitanja i razvila se kvalitetna diskusija, uz
poštovanje ljudskim dostignućima i težnjama..
Učenici su došli do zaključka da je bitno koristiti  koristiti metode koje razumijemo i znamo objasniti, a neke su i sa svojim znanjem šestaša uspješno objasnili i bili ponosni.
U prilogu su fotografije s radionica i dijagram s prikazom izbora najbolje metode množenja.