Ove školske godine u našoj se školi realizira projekt “Ne dirajte moje krugove” koji je dobio ime po poznatoj Arhimedovoj rečenici. Cilj projekta je povezati pojam kruga sa njegovom simbolikom u literaturi i glazbi, religiji,  otkriti prisutnost kruga u prirodi, geografiji, matematici, tehničkoj i likovnoj kulturi, arhitekturi, kulturnim i turističkim znamenitostima i općenito u svijetu u kojem živimo. Učenici 6. razreda promatrali su krug s aspekta matematike.

Učenici su samostalno  izrađivali križaljke i osmosmjerke s pojmovima vezanim uz krug koje su onda izmjenjivali i rješavali. Također su rješavali određene problemske zadatke od crtanja kruga uz pomoć špage ili konca i krede, do istraživanja kako od krhotine arheološkog pronalaska oblika kružnog odsječka konstruirati tanjur kojim su se služili drevni narodi. Istraživali su i kako konstrukcijom odrediti položaj restorana na jezeru oblika kruga koje je jednako udaljeno od kuća dviju obitelji na obali jezera.

Slike njihovih radova možete vidjeti na poveznici.