U ponedjeljak ,4.12.2023.,održan je prvi Party razmjene u našoj školi.Učenici trećih i četvrtih razreda u velikom broju su se odazvali i sudjelovali u razmjeni igračaka i knjiga.Cilj je bio da učenici zamijene igračke i knjige koje više neće koristiti , a dobiju stvari koje će koristiti i time izbjegnu kupovinu novih.Sva djeca ,koja su sudjelovala , bila su jako zadovoljna i s osmijehom na licu otišla su barem s nekom sitnicom.Sve knjige i igračke ,koje su ostale,donirat će se udruzi koja skrbi o korisnicima slabijeg imovinskog statusa.

Cilj nam je bio osvijestiti da i djeca i odrasli ne upadnu u zamku u kojoj industrija odgovornost za stvaranje otpada prebacuje na nas kao pojedince ,već se tome moramo suprotstaviti pozitivnim praksama i rješenjima kao što je ,u ovom slučaju,popularizacija koncepta swap partyja.

Zadovoljili smo potrebu za novim,uštedjeli novac i smanjili vlastiti ekološki otisak.

Veliko HVALA učenicima Eko grupe  (Tea Gombović,Jakov Ante Jurdana,Dora Pavlinić,Nola Pudar,Tia Stipišić,Erik Valožić,Lara Vrkljan) na čiju je inicijativu održan naš Party.

HVALA SVIM UČENICIMA 4.A razreda bez čije bi   pomoći  bilo nemoguće organizirati ovakav događaj.

HVALA Matiji Milatu  koji je  u svim razredima održao  kratko , poučno predavanje o svrsi organiziranja ovakvih događanja.

HVALA Emilu Antiću i Mihaelu Luki Aliću koji su dijelili kupone i tako pomogli u realizaciji .

HVALA učenicama 8.a razreda ( Ela Anzulovich,Tara Babić,Emanuela Terzić,Neva Zečević,Ela Žnidarić) koje su nam puno pomogle u realizaciji.

HVALA učiteljici Edmiri koja nam je donirala eko vrećice koje su ,od starih majica,izrađivali učenici viših razreda.

Na kraju veliko hvala svim roditeljima i učiteljicama trećih i četvrtih razreda koji su prepoznali važnost ovog događanja i animirali djecu da se odazovu u što većem broju.

Nadamo se da je ovo samo prvi u nizu partyja koje ćemo se truditi ubuduće organizirati.

učenici i učiteljica Eko grupe